• Noc s Andersenom

• Večer a noc plná hier, keď spíme sladko  v našej postieľke doma, je úplne iná, ako tá,  ktorá nesie meno  známeho dánskeho  rozprávkara  Hansa Christiana Andersena. Toto podujatie má medzinárodný rozmer, pretože práve v túto noc z 31.03. na 01.04. žijú rozprávkou v školách a knižniciach deti z mnohých krajín. Zmyslom noci je pripraviť deťom taký program, aby sa cítili ako v rozprávke, zažili niečo čarovné, vzrušujúce, tajomné, hravé, jednoducho, strávili noc, na ktorú tak skoro nezabudnú.

Čarovnú noc sme začali úžasným koncertom a pesničkami „Zahrajka zo Spievankova.“  Od prvákov až po piatakov sme sa všetci úžasne zabávali.

Potom nastal ten čas rozprávok....

Na túto noc sme sa pripravovali rozprávkami, divadielkami celý mesiac. Deti sa rozdelili na piatich skupín, podľa farieb, ktoré si deti vylosovali  a začali sme s hlavným programom.

Všetky disciplíny nás natoľko vyčerpávali, že sme sa po každej museli trochu  občerstviť, aby sme mohli pokračovať ďalej. Pochutnali  sme si na koláčikoch a bábovkách, ktoré nám na dlhú noc nabalili naši rodičia a starí rodičia.

Po športových súťažiach, kedy nám občas dochádzal dych, sme sa zabávali v rytme diskotékových tancov. Pri farebnej hudbe a moderných  piesňach sme si ani neuvedomovali, že už je niečo po polnoci.

Do ríše snov sme sa pobrali "až" neskoro po polnoci, kde sme sa ešte v spacákoch rozprávali.

Po rannej hygiene a upratovaní sme sa naraňajkovali a čakali na príchod rodičov.

Najlepší deň“ zneli slová maličkých prváčikov, ktorí skoro ráno odchádzali zo školy.

Zároveň chceme poďakovať všetkým rodičom, starým rodičom, ktorí pripravili pre deti množstvo dobrôt, ktoré nás celú noc posilňovali a tiež pani riaditeľke, že nám umožnila tráviť noc v priestoroch školy a už sa tešíme na  ďalší ročník „Noc s Andersenom“.

• Naše florbalistky víťazkami okresného kola

• Skvelý úspech dosiahli naše mladšie žiačky, keď v záverečnom a najlepšom zápase turnaja okresného kola s dovtedy nezdolanými minuloročnými víťazkami - súperkami so ZŠ Rakovice doslova zvíťazili v pomere 7:2. V zápase, tak ako v celom turnaji, čarovala najlepšia hráčka i strelkyňa turnaja Natália Košťálová s 12 gólmi. V úvodnom zápase sme zdolali ZŠ Moravany nad Váhom 4:1, keď všetky naše góly padli po strelách Natálie Košťálovej.

Hneď ďalší zápas sme hrali so ZŠ Brezová Piešťany bez väčšieho oddychu a to sa prejavilo na bezduchom výkone hneď od začiatku. Už v 1 minúte prišli naše obrovské chyby v obrane a prehrávali sme 0:2. Následne súperky zvýšili na 3:0 a súperky nás valcovali. Tréner tímu Ladislav Lacko zobral oddychový čas, hráčkam dohovoril a náš výkon sa začal postupne zlepšovať. Hoci sme polčas prehrali 0:3, v 2. polčase sme pomerne rýchlo znížili zásluhou Natálie Košťálovej na 2:3, mali sme množstvo šancí na vyrovnanie, no v závere sme urobili obrovskú chybu v rozohrávke a následne sme pykali, keď súperky zvýšili na 4:2. Všetky sily sme vrhli do útoku, ale naša ďalšia chyba znamenala gól a prehru 2:5. Vyššie spomenutý víťazný zápas, v ktorom sme favoritky doslova zvalcovali však znamenal víťazstvo aj v okresnom kole a postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční v Dunajskej Strede. O tento úspech dievčat sa zaslúžili: Natália Košťálová, v bráne Karolína Schultzová, Tamara Kulková, Nina Poláková, Martina Horváthová, Simona Kurtišová, Dorotka Horvátová a Nina Horváthová.

V okresnom kole mladších žiakov vo florbale obsadili naši žiaci konečné 4. miesto, keď po dramatickom priebehu v zápase o 3. miesto so ZŠ Vajanského Piešťany vyrovnali 5 sekúnd pred koncom na 3:3.  Následne po samostaných nájazdoch sme ťahali za kratší koniec povrazu. V skupinovej fáze sme prehrali so ZŠ Brezová 0:9 i so ZŠ Mojmírová 1:8. No suverénne víťazstvo so ZŠ Rakovice 12: 1 nás posunulo do už spomenutého zápasu o konečné 3. miesto. O 4. miesto sa pod vedením Mgr. Tomáša Nemerguta zaslúžili: siedmaci Jakub Kovalčík a Matúš Kopál, šiestaci Martin Jaroš, Alex Hody, Max Košinár a piataci Tobias Borovský, Adam Rídl, Dominik Kubáň, Róbert Melicher, David FialaTomáš Jašo. Alex Hody patril so 6 gólmi k najlepším strelcom turnaja.

• Playback show

• Školského kola Playback show, ktoré sa konalo 30.3, o 13,00 hod. v učebni hudobnej výchovy sa zúčastnilo celkom 28 žiakov 1. - 5. roč. Víťazom blahoželáme.