• Informácie

• Informácie o Linke detskej istoty. Programovou riaditeľkou je Mgr. Tatiana Ivanič Rybanská. Služby Linky detskej istoty, ktorá už 27 rokov pôsobí na Slovensku, aktuálne s viac ako 60 odborníkmi. Nižšie sú uvedené informácie o ich službách.

Informácie o linke nájdete tu:   https://docs.google.com/document/d/1f22_Wvoh7-_Dl3DT6mfZj-tmmCvDJ5faqwvzhihVLZs/edit   (prípadne nižšie)

Linka detskej istoty (LDI), ktorá funguje pre deti a mladých ľudí na Slovensku nepretržite už 27 rokov, poskytuje dištančnou formou (telefón/čet/email) psychosociálne poradenstvo, informácie, prevenciu a krízovú intervenciu.

Linka pomoci pre deti a mladých ľudí

Poskytuje psychosociálne poradenstvo, informácie, prevenciu a krízovú intervenciu.

tel. č. 116 111 - NON-STOP, BEZPLATNE a ANONYMNE

čet cez www.ldi.sk

email: 116111@ldi.sk

Linka pre nezvestné deti

Krízová linka pre deti stratené, hľadané, na úteku ako i pre ich rodičov, príbuzných a ďalších dospelých kontaktujúcich nás v záujme detí.

tel. č. 116 000 - NON-STOP, BEZPLATNE a ANONYMNE

email: 116000@ldi.sk

Linka Pomoc.sk

Poskytuje poradenstvo v oblasti bezpečného používania internetu a mobilných technológií.

tel. č. 116 111 - NON-STOP, BEZPLATNE a ANONYMNE

Online poradenstvo:

čet cez www.pomoc.sk / www.zodpovedne.sk / www.kybersikanovanie.sk / www.nezavislost.sk /

www.nehejtuj.sk / www.ovce.sk ...

email: potrebujem@pomoc.sk

Nahlasovanie nezákonného obsahu alebo činností na internete cez formulár na: https://stopline.sk/sk/nahlasovaci-formular/

LDI denne prevádzkuje:

Poradňu Odpíšeme Ti!

Stal si sa obeťou šikany alebo si bol jej svedkom? Nezostávaj potichu.

Pre deti, mladých ľudí i dospelých kontaktujúcich nás v záujme detí.

tel. č. 116 111 - NON-STOP, BEZPLATNE a ANONYMNE

čet cez www.odpisemeti.sk

email: 116111@ldi.sk

LDI pravidelne prevádzkuje:

Linku dôvery pre ukrajinské deti, mladých ľudí a dospelých kontaktujúcich nás v záujme detí

(v ukrajinskom a v prípade potreby aj v ruskom jazyku)

Ukrajinská Linka dôvery je BEZPLATNÁ a ANONYMNÁ.

Funguje každý utorok vždy od 13:30 do 19:30

----

LDI pravidelne prevádzkuje aj niekoľko poradní pre dospelých kontaktujúcich nás v záujme detí:

Sociálno-právna poradňa:

pre dospelých kontaktujúcich nás v záujme detí

(pre rodičov, príbuzných, pedagógov, školských psychológov, vychovávateľov a ďalších pracovníkov s deťmi a mládežou...do poradne však môžu volať aj deti a mladí ľudia, ktorí sa chcú poradiť a informovať o sociálno-právnych otázkach)

Funguje každý štvrtok a sobotu vždy od 13:30 do 19:30

Rodičovská psychologická poradňa:

pre rodičov, príbuzných, ale i pedagógov, školských psychológov a ďalších pracovníkov s deťmi a mládežou

Poskytuje poradenstvo v otázkach výchovných, adaptačných, vzdelávacích, osobnostných, vzťahových a mnohých ďalších.

Funguje každú stredu vždy od 13:30 do 19:30

----

Poradňa Inklúzie pre pedagógov a pracovníkov s deťmi a mládežou:

pre učiteľov, školských psychológov, špeciálnych pedagógov, výchovných poradcov, vychovávateľov a ďalších

Poskytuje poradenstvo v oblasti riešenia tém integrácie, inklúzie, kultúrnych otázok, jazykových bariér, trauma a posttraumatický syndróm a mnohé ďalšie.

Funguje každý utorok vždy od 17:00 do 21:00

Kontakt: