• Oči plné oblohy

• Vernisáž interaktívnej výstavy o M. R. Štefánikovi pri príležitosti 100. výročia od jeho smrti a prezentácia knihy pre deti o detstve a mladosti M. R. Štefánika "Oči plné oblohy" s autorom knihy, spisovateľom Jaroslavom Rezníkom a ilustrátorom knihy Martinom Kelenbergerom.

• Projekty žiakov

• Žiaci ôsmeho ročníka vypracovali a odprezentovali svoje projekty o mestách zo Slovenska i na hodine ANJ.

• "Hrad ako stolček"

• V rámci dobrej spolupráca s MsK, nám opäť pripravili krásne podujatie na našej škole pod názvom "Hrad ako stolček", ktorého sa zúčastnili deti zo ŠKD oddelenie pani Sedmákovej. Literárno-výtvarný workshop o obrovi - čarodejníkovi Klingsorovi, ktorý sedel na obrátenom hrade, prezentovala lektorka Katarína Kosánová. Veľmi dobre predstavila deťom povesť o bratislavskom hrade  a tvorbu Márie Ďuríčkovej, ktorú nazvala kráľovnou detskej literatúry. Deti sa zapájali do diskusie a veľmi dobre spolupracovali. Pani lektorka bola prekvapená, koľko diel deti poznajú a koľko kníh od Márie Ďuríčkovej čítali. Spoločne vytvorili krásne práce, ktoré deťom zostali.

• Projekt "Zober loptu nie drogy"

• "... ideme hrať ping-poooong" v rámci projektu "Zober loptu nie drogy". Celkom sa zúčastnilo 46 detí, ktoré si prišli v PIA 5.4. alebo v  SO 6.4. zahrať stolný tenis.  Toto celoslovenské podujatie zorganizovala Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky za podpory Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Autorkou, koordinátorkou a garantkou podujatia bola pani Alica Grofová - Chladeková, slovenská stolnotenisová legenda a vicemajsterka sveta v stolnom tenise. Toto podujatie bolo naplánované na 6.4., kedy je Svetový deň stolného tenisu pre všetkých.

• Jarné inšpirácie - vernisáž

• 8. 4. 2019 o 17.00 h
            Jarné inšpirácie
            vernisáž

Nápady ako si tematicky vyzdobiť a skrášliť svoje domovy môžete načerpať na výstave "Jarné inšpirácie". Vystavené diela sú výtvormi členiek Patchwork klubu Piešťany a keramikárky Jany Bayer.
            Výstava potrvá do 13. apríla 2019.

• "Pobozkaj svoju ropuchu"

• V sobotu 30.3. sme sa zúčastnili podujatia "Pobozkaj svoju ropuchu", ktoré organizovalo OZ Kvas - Žiwel, celkom sa zúčastnilo 35 detí a 6 rodičov.

Cieľom podujatia je pomôcť ropuchám pri svojej ceste z lesa do priehrady, kde nakladú vajíčka, prekonať asfaltovú cestu. Celkom sme pomohli 150 ropuchám. Z toho bolo 54 samíc, 66 samcov, 15 párov. Našu ekologickú aktivitu sprevádzalo krásne počasie a hrial nás príjemný pocit pomoci bezbraným zvieratám.

• DEŇ NARCISOV 2019

• Milí priatelia, počas Dňa narcisov 2018 prekročil výnos zbierky miliónovú hranicu (ďalej uvádzame, na čo sme tieto zdroje použili). V roku 2019 organizujeme našu tradičnú zbierku, ktorá sa koná jedinýkrát v roku - 11.4.2019 (štvrtok). Tešíme sa, že v tento deň pripnutím narcisu vyjadríme spolupatričnosť onkologickým pacientom a veríme, že vďaka vašej podpore opäť získame zdroje, ktoré budeme používať predovšetkým na realizáciu projektov pre onkologických pacientov počas celého roka.

ĎAKUJEME, Liga proti rakovine

• Medzinárodný deň Rómov

• Medzinárodný deň Rómov sa oslavuje každoročne od roku 1990, kedy bol ustanovený na 4. kongrese Medzinárodnej rómskej únie (IRU) a od tej doby bol uznaný vládami celého sveta a inštitúciami s celosvetovou pôsobnosťou.  Medzinárodná rómska únia bola založená 8.4. roku 1971 na prvom medzinárodnom stretnutí rómskych predstaviteľov v Londýne.

V tento deň máme možnosť pripomenúť si históriu Rómov, ich kultúru, zvyky, jazyk a ich pôvod.  Medzinárodná rómska únia sa zároveň snaží prostredníctvom Medzinárodného dňa Rómov poukázať na problémy, ktoré sa Rómov týkajú.

• Svetový deň zdravia (WHO)

• Každoročne na tento deň pripadá Svetový deň zdravia (World Healthy Day), ktorý bol vyhlásený v roku 1950 Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) ako pripomenutie vzniku WHO v roku 1948. Tento dátum býva tradične sprevádzaný celosvetovými podujatiami sústreďujúcimi sa na každoročne vyhlasovanú tému. Témou Svetového dňa zdravia pre rok 2019 je bezpečnosť nemocníc a zdravotníckych zariadení v núdzových situáciách.

• Medzinárodný deň bez násilia

• Medzinárodný deň bez násilia bol iniciovaný v roku 1996 v Texase. Vznikol na podnet spomienky na Martina Luthera Kinga, ktorý bol vodcom boja za práva černošského obyvateľstva v USA a v tento deň roku 1968 bol zavraždený. Násilie je uplatňovanie sily voči niekomu druhému. V živote sa bohužiaľ stretávame s rôznymi formami násilia. Často ide o domáce násilie charakteru fyzického, psychického a sexuálneho, šikana, týranie alebo zneužívanie. Ide o porušovanie základných ľudských práv, a preto je tento deň venovaný jeho prevencii a eliminácii z celospoločenského hľadiska. Dôraz treba klásť na výchovu rodiny, školy a spoločnosti ako takej.

• Testovanie deviatakov

• Ostatní žiaci navštívia  filmové predstavenie v Dome umenia v Piešťanoch "Psie veličenstvo". Vstupné 2,00 €/žiak.