• 5. číslo časopisu SOVIČKA

1. Kultúrne podujatia

2. Úspechy v súťažiach

3. Tvorenie v ŠKD

4. Ako sme výletovali ...

... a veľa iného ;-)

Preto neváhajte a čítajte tu.

• Milí rodičia,

Pripomíname POSLEDNÚ MOŽNOSŤ PRIHLÁSENIA na English Activities - Anglické komunikačné klubovne na budúci školský rok 24/25, ktorý bude prebiehať v časoch ŠKOLSKÉHO KLUBU priamo na škole - deti nemusíte nikam voziť!

Máme voľné posledné miesta pre ročníky :

1.ročník - 6 voľných miest

2.ročník - 7 voľných miest

3.ročník - 7 voľných miest

4.ročník - 6 voľných miest

5.ročník - pri záujme možnosť otvorenia skupiny (min.8 žiakov)

6.ročník pri záujme možnosť otvorenia skupiny (min.8 žiakov)

7.ročník - pri záujme možnosť otvorenia skupiny (min.8 žiakov)

8.ročník pri záujme možnosť otvorenia skupiny (min.8 žiakov)

9.ročník - pri záujme možnosť otvorenia skupiny (min.8 žiakov)

! Pri väčšom záujme o krúžok k danému ročníku otvoríme novú skupinu !!

Prihlásiť Vaše deti viete  na tomto linku: https://form.simpleshop.cz/D2NOr/buy/

Ročníky 1.-5. budú mať pre deti atraktívnu metodiku WOW English!

Ročníky 6.-9. budú mať hodiny priamo s NATIVE lektorom.

Pre viac informácií: info.piestany@ucimedeti.sk / tel.č -  0903 867 522

• Talenty 2023/2024 a Škola roka Piešťan 2023/2024

• Slávnostné oceňovanie úspešných žiakov a pedagógov piešťanských základných škôl sa uskutočnilo v stredu 26. júna 2024 v Dome umenia v Piešťanoch. Ocenení pedagógovia a žiaci, ktorí reprezentovali školu a mesto v súťažiach a úspešne sa umiestnili v okresných, v krajských alebo celoslovenských súťažiach si postupne prevzali  z rúk primátora Petra Jančoviča a viceprimátora Jána Krupu Pamätné listy a kvety.

Počas slávnostného podujatia boli ocenené aj najkrajšie školské časopisy. Do tejto kategórie sa zapojili všetky piešťanské základné školy a my sme získali 2. miesto s časopisom Sovička.

Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu mesta a našej školy.

• Zahlasujme za ČISTINKU LIDL

• Priložme spolu ruku k dielu jednoduchým hlasovaním prostredníctvom mobilu/počítača/tabletu https://cistinka.lidl.sk/. Registrovaný účastník môže na tejto webovej stránke každý deň v termíne od 29.7. do 1.9.2024 odovzdať zvolenému mestu, mestskej časti či obci jeden hlas.

• Láska v každom dotyku

• Projekt môžete podporiť i ľubovoľnou sumou od 5 €, nielen pomôckami. Zapájame sa s deťmi do «zimnej časti»

"KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ..." tento rok sme sa zapojili i do «letnej časti» "LÁSKA KVITNE V KAŽDOM VEKU"  pre Ac Alzheimercentrum Piešťany.

Pomôžete prosím prispieť ľubovoľnou sumou, alebo kúpou terapeutickej pomôcky pre seniorov. Viac informácií sa dočítate tu.

• Opekačka VII.A, IX.A

• Posledné spoločné chvíle si žiaci IX.A a VII.A užili pri výbornej opekačke. Chutné špekačky, klobásky či sladké a slané dobroty im spríjemnili čakanie na vytúžený oddych. PaedDr. Hlaváčová

• Poďakovanie od o.z. Koľko Lásky

• Dobrý deň,

v mene občianskeho združenia Koľko Lásky by sme sa Vám chceli touto cestou čo najsrdečnejšie poďakovať, že sa ZŠ F.E.Scherera, Piešťany stala dôležitou súčasťou jarnej výzvy Láska kvitne v každom veku v roku 2024.

Aj vďaka Vám bola naša zbierka úspešná, znovu posilnila vzťahy medzi školskými zariadeniami a domovmi pre seniorov a potešili sme 22 798 seniorov po celom Slovensku.

Ako malé poďakovanie Vám udeľujeme čestné ocenenie "Škola naplnená láskou". Certifikát nájdete v prílohe. Nech je pre Vás pripomenutím, že aj malá pomoc dokáže naozaj veľa! Budeme radi, ak sa v budúcnosti zapojíte aj do našich ostatných výziev. Budeme Vás o nich včas informovať!

Radi by sme Vás ešte pozvali pri tejto príležitosti na stránku našej novej darovacej kampane ‘Láska v každom dotyku’, v ktorej darujeme terapeutické pomôcky na rozvoj jemnej motoriky seniorom! Pomôcť nám viete najmä zviditeľnením tejto kampane - zdieľaním na svojich EduPage resp.sociálnych sieťach, príp.medzi svojimi známymi, ale viete si tieto pomôcky aj zakúpiť v časti ODMENY a venovať ľubovolnému domovu pre seniorov, alebo svojim blízkym. Kampaň nájdete TU: https://www.startlab.sk/projekty/3899-laska-v-kazdom-dotyku-darujme-terapeuticke-pomocky-seniorom/?slbref=a08582ca-bc06-44b9-b8c0-d8298d487a5a

Ďakujeme, že Vašou láskavou prácou vediete deti k dobročinnosti a pomoci zraniteľným a že ste naším partnerom v pomoci pre seniorov!

Tím Koľko Lásky o.z.

• Komunikačné kluby - English activities

• Vážení rodičia,

radi by sme Vám pripomenuli možnosť prihlásiť svoje dieťa/deti do konca júna 2024 na Komunikačné kluby - English activities, ktoré sa budú na našej škole konať od septembra 2024. Nižšie Vám zasielame viac informácií.

Výučba bude prebiehať v časoch ŠKOLSKÉHO KLUBU priamo u nás na našej škole. Nemusíte deti nikam voziť na angličtinu.

Ročníky 1. až 4. budú mať pre deti atraktívnu metodiku WOW English! (viac informácií nižšie)

Ročníky 5. až 9. budú mať hodiny priamo s NATIVE lektorom.

English Activities spolupracuje s medzinárodnou jazykovou školou WOW english! s 15 ročnými skúsenosťami a je medzi deťmi veľmi obľúbená!

Výhodou tejto metodiky je, že má kompletne spracované materiály pre deti:

- deti budú rozdelené do skupín podľa úrovne ich angličtiny na základe testovania (aby sme ich potiahli na vyššiu úroveň) - testovanie prebehne online počas leta;

- každé dieťa na začiatku roka dostane vlastný pracovný zošit, aby rodič vedel, čo sa na hodinách učíme;

- každé dieťa získa na celý školský rok online prístupy k našim pesničkám a videám, ktoré si môže pozerať aj doma s Vami :);

- na hodinách bude vždy prítomný aj náš certifikovaný lektor a maskot vrana Maggie, s ktorými si deti zažijú kopec zábavy.

Ročníky 1.-4. budú mať pre deti atraktívnu metodiku WOW English!, tu si POZRITE VIDEO O METODIKE https://youtu.be/zLQpCcJFshM

Ročníky 5.-9. budú mať hodiny priamo s NATIVE lektorom.

Prihlásiť Vaše deti viete do 28.6.2024 na tomto linku: https://form.simpleshop.cz/gNAkp/

Pre viac informácií: 0903/867 522, alebo info.piestany@ucimedeti.sk